V pondělí jsme se se všemi žáky ZŠ vypravili na exkurzi do Národního muzea, kde pro nás byly připraveny dva vzdělávací programy – Hrajeme si v Panteonu (pro žáky 1. – 3. ročníku) a Dobrodružství 20. století (pro žáky 4. a 5. ročníku).
Na Hlavním nádraží se tedy i naše cesty rozdělily, starší žáci šli do nové budovy Národního muzea, my s mladšími žáky jsme šli do budovy staré.
1.-3. ročník – bohužel při příchodu nás čekalo nemilé překvapení, jelikož v prostorách Panteonu se připravovalo natáčení. Proto jsme se domluvili, že nám paní udělá komentovanou prohlídku celého muzea. Začali jsme v monumentální dvoraně s robustním schodištěm a proskleným stropem, pokračovali ke kostře plejtváka myšoka, poté na ochoz Panteonu a dále do kopule Panteonu. Ta byla dlouhá léta uzavřená, protože zde chyběla podlaha. Zároveň se z kopule naskýtá dechberoucí a nevšední pohled na Prahu.
4.- 5. ročník – program byl zaměřený na dějiny 20. století a obyčejný život za dob Československa. Děti diskutovaly nad vážnými tématy, jako byly například I. a II. světová válka, jaký byl život v době okupace vojsk Varšavské smlouvy a za dob komunistického režimu. Plnily tematické úkoly a poslouchaly dobovou hudbu. Program byl zakončen diskuzí o bývalém prezidentu Václavu Havlovi a Sametové revoluci. Následovala prohlídka staré budovy Národního muzea, kterou si děti také náležitě užily.