V pátek se děti ze školky a žáci 1. – 3. ročníku vypravili do ZOO v Plzni. Ráno v půl osmé nás u hasičárny nabral autobus a jelo se. Cesta proběhla bez problémů a bolení bříšek. Počasí nám celé dopoledne přálo, takže jsme si prošly skoro všechny expozice a v ZOO strávili více než 2 hodiny. Chvíli jsme se tak octli v Africe mezi žirafami, gepardy a pelikány, chvíli jsme strávili v Asii mezi velbloudy a nosorožci a dostali jsme se i do Jižní Ameriky, kde jsme zhlédli krmení tučňáků. To byl pro děti veliký zážitek :-) Celkem jsme viděli šelmy, primáty, malé i velké savce, ptáky, ještěry, hady, krokodýly, želvy i obojživelníky. Vzhledem ke sluníčku, které nás celé dopoledne provázelo, nechyběla ani závěrečná zmrzlina. Příjemně unaveni jsme se kolem půl dvanácté vypravili k domovu. Cesta probíhala opět bez problémů. Ve škole nás čekal už pan kuchař s obědem.