V úterý se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili vzdělávacího programu v podobě virtuální prohlídky elektrárny Skupiny ČEZ. Programu se účastnily 3 školy z ČR, které byly propojeny se studiem ČEZ on-line skrze MS Teams. Na začátku dostaly děti za úkol rozřadit, jaké elektrárny patří mezi bezemisní a jaké využívají zdroje, a jaké jsou na ústupu (emisní). Dozvěděli jsme se, jaká je cesta energie v jaderné elektrárně a jaký je princip výroby elektrické energie. Fakta byla doplněna o spoustu otázek, na které děti odpovídaly, tipovaly anebo se naopak ptaly odborníků ve studiu. Během hodinového programu se děti dozvěděly i mnoho zajímavostí, například že jaderná elektrárna Temelín pokrývá 20% spotřeby elektrické energie v ČR nebo že chladící věže jsou vysoké 155 metrů.