S žáky 4. a 5. ročníku jsme v minulém týdnu navštívili jedny z nejstřeženějších prostor v naší zemi, a to elektrárnu Dlouhé stráně.  Tedy návštěva byla jen virtuální, ale díky tomu jsme se dostali do samotných útrob největší přečerpávající vodní elektrárny. Programu se účastnily 3 školy z ČR, které byly propojeny se studiem ČEZ on-line skrze MS Teams. Na začátku dostaly děti za úkol rozřadit, jaké elektrárny patří mezi bezemisní a jaké využívají zdroje, a jaké jsou na ústupu (emisní). Mnoho informací bylo doplněno o spoustu otázek, na které děti odpovídaly, tipovaly anebo se naopak ptaly odborníků ve studiu. Během hodinového programu se děti dozvěděly i mnoho zajímavostí, například že elektrárna každý den přečerpá 2,6 milionů m3 vody, že do její plochy by se vešlo 15 fotbalových hřišť a že z její horná části vede nejdelší sjezd na koloběžce v ČR.