V úterý se vypravili žáci 3. a 5. ročníku v rámci inovativního vzdělávání do Prahy, kde se zúčastnili dvou akcí.

V Knihovně Václava Havla si během interaktivního workshopu s názvem Cesta ke svobodě vyzkoušeli společnou práci s omezením svobody, aby dokázali ocenit její hodnotu. Prošli si důležité milníky společenského a politického života v Československu druhé poloviny 20. století.

Přes Národní třídu kolem Pamětní desky 17. listopadu jsme se pak vydali do Opletalovy ulice, sídla České tiskové kanceláře (ČTK). Zde se nás ujal zástupce šéfredaktora, který nás během hodiny a půl seznámil s tím, jak ČTK pracuje a ukázal nám zázemí redaktorů a editorů. Nejvíce žáky zaujala výstava starých elektronických přístrojů (psací stroje, diktafony, fotoaparáty, faxy, telefony…), sportovní redakce a následně fotografové, kteří nás nechali potěžkat foťák za půl milionu korun.