V úterý 12. prosince vyjela naše třída ( 3. a 5. ročník ) do Prahy na předvánoční výlet. Hlavním cílem byla návštěva Muzea Bedřicha Smetany. Tam jsme se došli z Malostranského náměstí po Karlově mostě, výhledy na všechny strany byly přenádherné.

V Muzeu nás čekal zážitkový program poslechu skladby Vltava. Hráli jsme na improvizované nástroje pramínky, potůčky, prameny a velkou řeku. Tančili jsme na svatbě, odpočívali pod hvězdami v lese a pořádně pádlovali za zpěvu mollové písničky Kočka leze dírou.

Po vydatné svačině a krmení racků u sochy Bedřicha Smetany jsme došli procházkou na Mariánské náměstí, kde jsme nákupem drobných dárků podpořili děti z dětských domovů. Stihli jsme si i prohlédnout Městskou knihovnu a začíst se do zajímavých dětských knížek. Dianka s Yegorem objevili i oddělení ukrajinské literatury ( kde mají i Harryho Pottera).

Procházkou přes Staroměstské náměstí jsme se dostali Celetnou ulicí a Prašnou bránou až na Hlavní nádraží, kde nám jel rovnou vlak do Třebaně. Ve škole jsme si střihli ještě pár koled na vánoční besídku a těšili se na vyprávění zážitků doma.

Výlet se nám včetně počasí vydařil, máme na co vzpomínat.