Minulý týden k nám do školy přijelo mobilní planetárium. Jedná se o takový velký stan, který organizátoři nafoukli v herně MŠ. Uvnitř je speciální promítací plátno, na němž děti zhlédly vzdělávací filmy. Děti z mateřinky se díky příběhu krtka Platóna seznámili s astronomií – proč je na Zemi den a noc, proč Měsíc mění na nebi svůj tvar anebo proč ve městě nemůžeme pozorovat hvězdy. Pro žáky ZŠ bylo připraveno sférické promítání O vodě. Seznámili se s pojmy jako hydrosféra, upřesnili si, kolik procent veškeré vody na Zemi zaujímá voda slaná, nebo jak by měla být sladká voda využívána v závislosti na rostoucí světové populaci. Kde vzít čistou vodu? Jak fungují čističky odpadních vod? Proč dochází ke znečišťování řek? Kolik vody ztrácí člověk denně přes vylučovací systém a kolik bychom jí tedy každý měli denně vypít? Co to je minerální voda? Jak je možné, že má voda léčivé účinky? Čím vzniká gejzír a v jakých částech světa jej můžeme vidět? Jak vznikají oblaka, vodní pára, déšť nebo sněhové vločky? A kde se berou krápníky? Tolik otázek, na které dostaly děti zábavným a interaktivním způsobem odpovědi.