Dnes navštívil děti z mateřinky a žáky 1. a 2. ročníku Mikuláš se svými společníky, čertem a andělem. Školkáčci jim zazpívali společně písničky Stojí vrba košatá a Písnička pro čerta. Pak si každý po jednom vyslechl Mikuláše, který předčítal z Knihy hříchů. Hodným dětem poděkoval za krásné chování, ty zlobivější a línější povzbudil do lepší práce a větší soběstačnosti. Všechny děti byly odměněny sladkou a ovocnou nadílkou, kterou věnovala dětem školní jídelna. Při odchodu některé děti přidaly samostatně další básničku nebo písničku, dokonce Valentýnka si básničku sama vymyslela a napsala! Poté pokračoval Mikuláš do školy, kde na něj čekali prvňáčci a druháčci. I tady dostali žáci sladkou a ovocnou nadílku, někteří šikovní prvňáčci už svoje první psací pero.