V pondělí 29. dubna jsme se s žáky 3. – 5. ročníku vypravili vlakem do Berouna, kde jsme se zúčastnili praktické části dopravní výchovy, která navazovala na tu teoretickou z března. Na hřišti se nám 3,5 hodiny věnovala paní lektorka z autoškoly Zavadilka, žáci byli rozděleni do 3 skupin a postupně plnili zadané aktivity. Jak si správně nasadit cyklistickou helmu, co nejplynuleji projet na kole trasu s překážkami a ukázat tak své jízdní dovednosti, napsat znalostní test a projet dopravní hřiště. To bylo sice nejzábavnější, ale také nejtěžší, jelikož žáci museli dávat pozor na dopravní značky a dodržovat všechny přednosti a pravidla silničního provozu. Za každou chybu sbírali trestné body. Průkaz cyklisty nakonec získala téměř polovina žáků, mezi nimi i žáci 3. ročníku, kteří byli paní lektorkou výslovně pochváleni jako nejšikovnější skupina.