V pondělí nás v rámci inovativního vzdělávání navštívila paní Mařáková Železná z Chovatelské archy z Řevnic. Opět jsme se rozdělili na dvě skupiny, kdy se nejprve účastnili výukového programu školkáčci a žáci 1. ročníku, následně pak žáci 2. – 5. ročníku. Formou vlastního zážitku jsme se dozvěděli mnoho nových informací, nejvíce děti udivila ta, že nemají své želvy krmit ledovým salátem. Bavili jsme se o ideálních podmínkách soužití člověka a zvířete a to tak, aby byly spokojeny obě strany, jak a čím zvířátka krmit, jakou mu sestavit ideální ubikaci, jak zvíře vychovávat a manipulovat s ním.

Ve školním prostředí jsme uvítali jedince ze skupiny savců, drobných hlodavců a plazů. Pomazlili se s křečky, morčetem, želvou a malými želvičkami ninja, králíčky, z povzdálí pak pozorovali krajtu královskou, chameleona a agamu. Z původně plánované hodiny se stalo dvouhodinové povídání, které se dětem obrovsky líbilo. Tímto děkujeme Chovatelské arše za parádní návštěvu a nevšední zážitky.