Poslechněte si podcast: Co žene školské odbory do stávky? Platy učitelů to nejsou

Vážení rodiče, rádi bychom se jako škola vyjádřili k plánované odborové stávce. Souhlasíme s níže uvedenými důvody stávky, ale proto, že nám jde o Vaše děti, rozhodli jsme se stávky nezúčastnit a nekomplikovat Vám tak Vaše každodenní povinnosti.

V pondělí 27. 11. 2023 zůstane naše škola otevřená.

Jak je uvedeno výše, s důvody stávky ve všech bodech souhlasíme. Důvody jsou následující:

Vláda ČR se rozhodla v příštím roce ušetřit na školství minimálně 6 miliard, a proto připravilo Ministerstvo školství několik zásadních změn. Nesouhlasíme s nimi, protože razantně zhorší podmínky vzdělávání v základních školách.

Co konkrétně mohou změny v roce 2024 přinést naší škole?

1. Sníží se příspěvek státu na školní pomůcky.
  1. Bude zrušeno současné dělení tříd na skupiny.
  2. Zanikne efektivní systém péče o děti nadané i děti vyžadující podporu speciálního
    pedagoga.
  3. Někteří učitelé budou propuštěni.
  4. Pozice speciálního pedagoga zanikne.
  5. Sníží se počet asistentů pedagoga. Někteří asistenti budou propuštěni.
  6. S nízkým počtem pedagogů škola nebude moci zajišťovat školy v přírodě, adaptační kurzy a další výjezdy žáků.
  7. Sníží se počty nepedagogických pracovníků, zejména uklízeček a kuchařek. Tím bude ohrožena dosavadní kvalita provozu školy. Je otázka, jak bude fungovat školní kuchyně.

Veškerá chystaná opatření tragicky dopadnou na Vaše děti. Nebojujeme za svoje platy. To se vám média snaží namluvit, aby Vás poštvala proti nám. Nevěřte jim.

TEĎ JDE O VAŠE DĚTI A JEJICH ÚSPĚŠNÉ VZDĚLÁVÁNÍ, O JEJICH BUDOUCNOST.

V Zadní Třebani dne 21. listopadu 2023

Mgr. Tereza Macourková,

Vyjádření ke stávce 27. 11. 2023 (.pdf)